Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Najlepsza poduszka do samolotu: wybierz swój model!

2024-03-04
Najlepsza poduszka do samolotu: wybierz swój model!

Czy Ty też borykasz się z bólem pleców lub karku po długim locie? Wiemy, że nawet krótka wycieczka może potęgować te dolegliwości. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu w postaci poduszki w samolocie. Nie tylko zmieści się w bagażu podręcznym, ale też zapewni błogi sen podczas lotu. Dowiedz się, dlaczego warto w nią zainwestować i jak wybrać najlepszą poduszkę do samolotu.

Czy można wziąć poduszkę do samolotu? Obowiązujące zasady

Wiele osób zastanawia się nad poduszką do samolotu — czy można ją wziąć, a jeśli tak, to gdzie ją spakować? Tyczy się to szczególnie tych, którzy mają przed sobą pierwszy lot w życiu. Okazuje się, że poduszka w samolocie jest częstym towarzyszem podróżujących. Jednak zanim umieścisz ją w bagażu podręcznym, warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi jej przewozu. W praktycznie każdej linii lotniczej, oprócz bagażu podręcznego można wziąć ze sobą poduszkę podróżną. Jednak istnieją pewne ograniczenia, których należy przestrzegać. Przede wszystkim wymiary i waga muszą mieścić się w określonych limitach ustalonych przez przewoźnika. Pamiętaj też, że w zwykłej poduszce, tzw. "jaśku", nie wolno przewozić innych rzeczy, takich jak ciuchy, kosmetyki, dodatki.

Poduszka w samolocie — dlaczego warto ją mieć?

Poduszka podróżna do samolotu jest jednym z najpopularniejszych akcesoriów podróżnych. To nie tylko wygodny i modny dodatek - jej głównym zadaniem jest zadbanie o Twoje zdrowie i komfort podczas wyjazdu. Poduszkę w samolocie warto mieć ze sobą, aby: 

  • Wesprzeć kręgosłup i szyję — długie godziny spędzone w pozycji siedzącej prowadzą do napięcia mięśni. Tyczy się to szczególnie szyi i bólu kręgosłupa. Poduszka podróżna zapewnia dodatkowe podparcie, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas lotu. Dzięki temu można uniknąć dyskomfortu i bólu pleców, które często występują po długich podróżach samolotem.
  • Zmniejszyć ryzyko kontuzji — poduszka do spania w samolocie pomaga zmniejszyć ryzyko kontuzji karku oraz kręgosłupa. Podczas snu ciało może drgnąć lub wykonać nagły ruch, np. opuszczenie głowy. To prowadzi do nadwyrężenia mięśni i urazów. Zastanawiasz się, jak używać poduszki podróżnej, aby uniknąć takiej sytuacji? Wystarczy odpowiednio ją dopasować do szyi i głowy.
  • Zwiększyć komfort i wygodę — na pokładach linii lotniczych, przestrzeń na siedzeniach jest ograniczona. Poduszka w samolocie może znacząco poprawić komfort lotu. Zapewni miękkie, przyjemne podparcie, a to wpłynie na bardziej relaksujący sen i odpoczynek podczas lotu. Ponadto zwiększy Twoją prywatność.
  • Zapewnić sobie wsparcie w dalszej podróży — najlepsza poduszka do samolotu sprawdzi się również w innych sytuacjach. Warto ją mieć podczas jazdy pociągiem, autobusem czy samochodem. Może być również wykorzystywana w hotelu, na plaży lub wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe wsparcie dla szyi i kręgosłupa.Posiadanie własnej poduszki podręcznej to nie tylko kwestia wygody, ale również troski o zdrowie. Ten niewielki, ale istotny element, który może znacząco poprawić jakość snu i odpoczynku podczas długich podróży.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do samolotu?

Zastanawiasz się, która poduszka w samolocie sprawdzi się najlepiej? Weź pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest kształt poduszki. Praktyczne modele są ergonomiczne. Idealnie podpierają szyję i głowę, zapewniając optymalne wsparcie. Istotnym aspektem jest też rozmiar poduszki podróżnej. Powinna być na tyle kompaktowa, aby zmieścić się w bagażu podręcznym. Jednocześnie poduszka do spania w samolocie musi być wygodna i zapewniać odpowiednią podporę.

Równie ważne jest jej wykonanie. Najlepsze poduszki do samolotu powinny być tworzone z miękkich, oddychających materiałów. To sprawi, że zapewnią komfort nawet podczas długich lotów. Nie bez znaczenia jest także ich wnętrze. Poduszka wypełniona granulatem za każdym razem układa się w inny sposób. O wiele lepiej sprawdzą się  poduszki podróżne z pianki termoplastycznej. Jednak są one cięższe i większe. Natomiast dmuchane poduszki, jak poduszki marki Samsonite, są najlżejsze i zapewniają wysoki stopień komfortu. Przy okazji można spuścić z nich powietrze i je złożyć. Dzięki temu zajmują najmniej miejsca ze wszystkich rodzajów poduszek do spania w samolocie.

Najlepsze poduszki do samolotu — rodzaje

Poduszki podróżne mogą mieć różne kształty i funkcje. Najpopularniejszym rodzajem do samolotu jest poduszka rogal. Charakteryzuje się ona specyficznym kształtem, który obejmuje szyję. Jest bardzo wygodna i zapewnia wsparcie dla głowy, jednocześnie minimalizując ryzyko bólu i napięcia mięśni. Dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji ten rodzaj poduszki doskonale sprawdza się podczas długich lotów. Umożliwi Ci komfortowe położenie głowy bez obaw o ból szyi po przebudzeniu. Warto zadbać o to, aby poduszka rogal do samolotu była kompaktowa, jak np. poduszka Samsonite. Jest niewielka, a po złożeniu mieści się do kieszeni!

Innym popularnym rodzajem poduszek podróżnych jest wałek. Zapewnia wsparcie dla szyi oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jednak w porównaniu do rogala, poduszka wałek jest mniej poręczna. Ma walcowaty, szeroki kształt i często nie można jej złożyć. Trzeba więc przeznaczyć dla niej więcej miejsca w walizce lub trzymać ją pod ręką.

Niektórzy za najlepsze poduszki podróżne uważają te z dodatkowymi funkcjami. Istnieją modele z zatyczkami do uszu lub wbudowanymi maskami na oczy. To kompleksowa ochrona i duża wygoda podczas podróży, ale też większy wydatek.

Jak używać poduszki podróżnej w samolocie?

Używanie poduszki w samolocie jest bardzo proste. Po wyjęciu jej z bagażu podręcznego umieść ją na oparciu fotela. Jeśli posiadasz poduszkę rogal, załóż pasek mocujący wokół szyi. Upewnij się, że poduszka jest dobrze dopasowana do Twojego karku i głowy. To wystarczy, aby zapewnić sobie optymalne wsparcie i komfort podczas lotu.

Podsumowując, poduszka w samolocie może uczynić Twoją podróż znacznie bardziej komfortową i wygodną. Pamiętaj o tym prostym akcesorium podczas pakowania się w kolejną podróż. Twój kręgosłup na pewno Ci za to podziękuje!

Polecane

pixel