Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak wybrać walizkę do podróży pociągiem?
Przepisy dotyczące przewozu bagażu koleją nie są tak restrykcyjne jak w przypadku linii lotniczych. Niemniej istnieją określone normy oraz ograniczenia w tej materii. Warto orientować się w przepisach, aby przy zakupie biletu wybrać odpowiednią taryfę. Podróże pociągiem charakteryzują się także warunkami, które różnią się od tych panujących w innych środkach transportu. Warto zatem dostosować swój bagaż do okoliczności, aby przejazd był jak najbardziej komfortowy. Dowiedz się, jaka walizka do pociągu będzie najodpowiedniejsza.
Czytaj więcej
Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu?
Podczas podróży Twój bagaż jest narażony na szereg zagrożeń. Po pierwsze trzeba zabezpieczyć się przed ewentualnymi próbami kradzieży. Po drugie warto ułatwić służbom celnym przeprowadzenie rutynowej kontroli, aby obyło się bez zniszczenia zamka. Po trzecie trzeba przygotować się na potencjalną nieostrożność personelu, któremu zdarza się rzucać walizkami nadanymi w ramach bagażu rejestrowanego.
Czytaj więcej
Jak ustawić kod w walizce?
Kradzież stanowi jedno z najpowszechniejszych zagrożeń czyhających na turystów. Ofiarami złodziei najczęściej padają nieuważni turyści, którzy nie przywiązują wagi do zabezpieczenia swojej własności. Często wystarczy zatem wykazać się odrobiną zaangażowania, aby zminimalizować ryzyko.
Czytaj więcej
Jak oznaczyć walizkę, aby nie zgubić jej na lotnisku?
Podczas podróży samolotem często pojawia się mniejszy bądź większy stres. Zazwyczaj bywa on wywoływany presją czasu i perspektywą potencjalnych problemów przy odprawie. Nawet rosnące doświadczenie w przemierzaniu świata nie jest w stanie całkowicie zniwelować tego uczucia. W końcu odwiedzasz różne lotniska, gdzie procedury mogą przebiegać nieco inaczej.
Czytaj więcej
Co spakować na wakacje? Lista rzeczy na wyjazd [Poradnik]
Gdy długo wyczekiwany termin podróży zbliża się wielkimi krokami, wyobraźnia może coraz częściej zabierać Cię w miejsce docelowe. Beztroski nastrój i hipnotyzujące wizje błogiego wypoczynku bez wątpienia nie sprzyjają skupieniu na sprawach organizacyjnych. Warto jednak wykrzesać z siebie jeszcze odrobinę energii, aby pomyślnie dokończyć przygotowania.
Czytaj więcej
Zamek TSA: sposób na pełne bezpieczeństwo Twojego bagażu!
Podczas podróży należy zadbać o wiele kwestii. Absolutnym priorytetem powinno być jednak bezpieczeństwo. Dotyczy to zarówno dbania o siebie, jak i swoją własność. Odpowiedź na Twoje potrzeby stanowi zamek do walizki TSA. Dowiedz się, na czym polega fenomen tego rozwiązania, jak sprawdza się w praktyce i dlaczego sprawuje się skuteczniej niż inne produkty.
Czytaj więcej
Walizka twarda czy miękka: która bardziej odpowiada Twoim potrzebom?
W sklepie z walizkami możesz natknąć się na rozległy wybór różnorodnych modeli. Przeprowadzenie selekcji pośród tak wielu opcji bywa nie lada wyzwaniem. W celu ułatwienia sobie zadania warto porównywać poszczególne warianty w oparciu o konkretne kryteria. Jedną z cech odróżniających od siebie dostępne propozycje stanowi materiał wykorzystany przy produkcji. W tym kontekście rodzi się fundamentalne pytanie: walizka miękka czy twarda? Przekonaj się jakie walory stoją za produktami należącymi do obu grup.
Czytaj więcej
Odprawa na lotnisku krok po kroku, czyli wszystko, co musisz wiedzieć przed lotem [Poradnik Pasażera]
Pierwszy raz na lotnisku może wiązać się ze sporą dawką stresu, który wynika z niewiedzy związanej z obecnością w nieznanym środowisku. W związku z tym warto uprzednio zorientować się jak wygląda odprawa na lotnisku. Przekonaj się, ile wcześniej trzeba być na lotnisku i dowiedz się, jak odbyć bez zakłóceń pierwszy lot samolotem krok po kroku. Jeśli dysponujesz większym doświadczeniem, ale dawno nie latałeś, również warto zapoznać się z informacjami, aby odświeżyć sobie pamięć.
Czytaj więcej
Jak spakować walizkę? Poznaj najlepsze triki [Poradnik]

Tanie linie lotnicze zrewolucjonizowały podejście do podróżowania. Czasem bilety do różnych miejsc w Europie kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Aż żal nie skorzystać z takich okazji. Powszechną praktyką jest ograniczanie się do bagażu podręcznego, aby jak najwięcej zaoszczędzić. W takiej sytuacji nie liczy się już tylko co spakować do walizki, ale też jak to wprawnie zrobić.

Czytaj więcej
Bagaż rejestrowany: co można, a czego nie można przewozić? [Poradnik]
Gdy kupujesz bilet lotniczy, cena na pewno obejmuje bagaż podręczny. W praktyce oznacza to, że możesz zabrać na pokład plecak, małą torbę, a czasem też kompaktową walizkę. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku krótkoterminowych podróży. Jeśli jednak decydujesz się na dłuższą wyprawę, pojawia się potrzeba zabrania pojemniejszej walizki. Odpowiedzią na Twoje potrzeby w takiej sytuacji jest bagaż rejestrowany. Co to jest i z jakimi możliwościami wiąże się taka opcja?
Czytaj więcej
pixel