Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu?

2023-09-06
Jak zabezpieczyć walizkę do samolotu?

Podczas podróży Twój bagaż jest narażony na szereg zagrożeń. Po pierwsze trzeba zabezpieczyć się przed ewentualnymi próbami kradzieży. Po drugie warto ułatwić służbom celnym przeprowadzenie rutynowej kontroli, aby obyło się bez zniszczenia zamka. Po trzecie trzeba przygotować się na potencjalną nieostrożność personelu, któremu zdarza się rzucać walizkami nadanymi w ramach bagażu rejestrowanego.

Oprócz tego istnieje też ryzyko wiążące się z własną nieuwagą i rozkojarzeniem. To całkowicie naturalna reakcja podczas przebywania w nieznanym otoczeniu. Niemniej taki stan zdecydowanie idzie w parze z występowaniem rozmaitych zdarzeń losowych, które mogą przybrać nieprzyjemny obrót.

W odpowiedzi na wszelkie możliwe scenariusze, przyda się podjąć szereg środków zaradczych. Dzięki nim Twój bagaż będzie o wiele bezpieczniejszy. Przekonaj się, jak zabezpieczyć walizkę przed zniszczeniem i wieloma innymi zagrożeniami.

Solidna walizka to najlepsze zabezpieczenie bagażu przed lotem

Wdrożenie rozmaitych środków zaradczych zaczyna mieć głębszy sens dopiero, gdy Twoja walizka spełnia podstawowe standardy jakości. Kryterium ceny powinno zatem być potraktowane drugoplanowo podczas zakupu. Priorytetem jest trwałość oraz funkcjonalność wybranego modelu. Jeśli do tych cech dołożysz dodatkowe formy zabezpieczeń, znajdziesz się w gronie najlepiej przygotowanych turystów.Trwałość walizki zależy przede wszystkim od zastosowanych materiałów i jakości wykonania. Najwyższą odpornością na uszkodzenia cechują się walizki wykonane z twardych materiałów takich jak poliwęglan, polipropylen czy też Curv. Wykonanie nacięcia na powierzchni bez zaalarmowania właściciela jest niemal niemożliwe. Wymienione tworzywa skutecznie zamortyzują też ewentualne zderzenia. Dzięki temu delikatniejsze przedmioty w bagażu pozostaną bezpieczne. Twardą strukturą charakteryzują się wydania American Tourister Summer Splash oraz Samsonite C-Lite.

Alternatywę dla sztywnych wariantów stanowią walizki miękkie. Są one nieco mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale nadal bardzo solidne. Takie modele wykonuje się zazwyczaj z syntetycznych włókien poliestrowych i nylonowych. Dzięki temu nie chłoną wody i wykazują sporą wytrzymałość. Do tej kategorii zalicza się chociażby niezawodny Samsonite Respark.

Zabezpieczenie do walizki – wybierz model z szyfrem

Solidny zamek na kod to jedna z najskuteczniejszych form ochrony, które możesz sobie zapewnić na czas podróży. Warto posługiwać się tym kryterium podczas selekcji poszczególnych produktów. Szyfrowany zamek nie tylko fizycznie chroni zawartość bagażu przed kradzieżą. Sam jego widok również odstrasza potencjalnych włamywaczy, którzy są bardziej skłonni do poszukiwania łatwiejszych łupów. Większość dostępnych walizek jest wyposażona w zamek z szyfrem.

Walizki wyposażone zostają w różne rodzaje zamków. Szczególny rodzaj zabezpieczenia stanowi zamek TSA. To ujednolicony i uniwersalny system ochronny, który jest instalowany w akcesoriach bagażowych na całym świecie. Możesz rozpoznać ten mechanizm na podstawie charakterystycznego symbolu przedstawiającego cztery czerwone romby łączące się w jeden kształt. Głównym atutem tego rozwiązania jest ułatwiony dostęp dla służb celnych. Uprawnieni strażnicy są wyposażeni w specjalny klucz, pozwalający na zajrzenie do wnętrza bez konieczności otwierania zamka na siłę. Dzięki temu systemowi ewentualna inspekcja przebiega sprawniej, a jednocześnie możesz ustrzec się przed potencjalnym uszkodzeniem zamka.

Mechanizm TSA świetnie współpracuje z dużymi walizkami, które są nadawane w ramach bagażu rejestrowanego. Do tak pojemnego modelu możesz bez trudu zmieścić sprzęt elektroniczny o większych gabarytach, np. aparat fotograficzny, obiektywy bądź drona. Jednocześnie podczas podróży zachowujesz spokój, gdyż masz poczucie, że zabezpieczenie walizki do samolotu spełnia najwyższe standardy. Jeśli poszukujesz dużej walizki, weź pod uwagę wydania Blumoonky L oraz Samsonite Essens

Zabezpieczenie walizki – zrób zdjęcie

Aparat fotograficzny w smartfonie jest bardzo pomocny podczas przygotowań i samej podróży. Najpierw możesz ułożyć wszystkie rzeczy czekające na spakowanie i zrobić im zdjęcie. W ten sposób nie zapomnisz o niczym podczas szykowania się do drogi powrotnej. Nie mniej istotne jest zrobienie zdjęcia spakowanej walizce, która jest już w pełni gotowa do drogi. Postaraj się uchwycić wszelkie cechy charakterystyczne. Jeśli Twój bagaż zapodzieje się na lotnisku, będziesz w stanie pokazać personelowi jak wyglądał. To może znacznie ułatwić poszukiwania.

Zabezpieczenie walizki przed lotem przy pomocy etykiet

Jeśli bagaż zniknie Ci z pola widzenia, niekoniecznie musiał od razu wpaść w ręce złodzieja. Równie dobrze mógł wylądować pod opieką uczciwego znalazcy, który spróbuje zwrócić Twoją własność. Możesz bardzo ułatwić poszukiwania, jeśli do walizki zostanie przypięta przywieszka z danymi osobowymi. Wówczas obsługa lotniska zdoła wywołać Cię przez głośniki. Etykieta może również przydać się w innych okolicznościach, gdy ktoś trafi na Twój bagaż i spróbuje się z tobą skontaktować.

Streczowanie walizek na lotnisku

Niektóre metody okazują się niezwykle proste do zastosowania, a mogą znacząco podwyższyć poziom bezpieczeństwa Twojego bagażu. Takim rozwiązaniem bez wątpienia jest foliowanie walizki. Tym niepozornym sposobem możesz uzyskać kilka korzyści. Po pierwsze materiał stanie się solidniej zabezpieczony przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Po drugie walizka nie otworzy się bez Twojej wiedzy. Po trzecie nieco trudniej będzie podjąć próbę kradzieży. Warto zatem pokusić się o streczowanie walizki. Jedna rolka starczy Ci na wiele podróży, zwłaszcza gdy korzystasz z walizki kabinowej.

Jak zabezpieczyć walizkę przez wprawne zorganizowanie zawartości?

Jesteś w stanie podwyższyć poziom bezpieczeństwa również poprzez umiejętne pakowanie. Wykorzystaj przegródki i kieszonki umieszczone przez producenta. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o przewożeniu konkretnych przedmiotów. Oprócz tego staraj się też otulać delikatne przedmioty ubraniami bądź innymi tekstyliami. Możesz też zaopatrzyć się w dodatkowy organizer, który ułatwi zaprowadzenie porządku wewnątrz bagażu. Takie techniki przydają się zwłaszcza w przypadku nieco pojemniejszych toreb. Pozwalają one na zapakowanie wielu rzeczy, ale warto panować nad chaosem. Świetnym kompromisem są modele średniej wielkości takie jak American Tourister Holiday Heat oraz American Tourister Linex. Wprawnie łączą one sporą pojemność z mobilnością.

A może ubezpieczenie?

Wbrew pozorom nieszczęśliwe wypadki nie dotyczą wyłącznie innych ludzi. Ciebie też może to spotkać i warto być na to przygotowanym. Wykupienie pakietu ubezpieczenia może pokryć koszty związane z szeroką gamą zdarzeń losowych. Koszt często wynosi zaledwie 20 złotych, a potencjalne korzyści mogą okazać się bezcenne. Nawet jeśli ostatecznie nie skorzystasz z żadnych świadczeń, przez całą podróż będzie towarzyszyć Ci uspokajające poczucie, że w razie czego masz do dyspozycji ubezpieczenie.

Bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od Twoich wyborów

Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wdrożenie kompletu wyżej wymienionych metod. Większość z nich nie wymaga dużego zaangażowania ani dodatkowych nakładów finansowych. Warto zatem skorzystać z nich, aby czuć się pewniej i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Nawet jeśli jednak wprowadzisz tylko część zalecanych technik, istotnie zwiększysz już zabezpieczenie bagażu.

Polecane

Walizka Samsonite Base Boost 78cm powiększana granatowa

Walizka Samsonite Base Boost 78cm powiększana granatowa

Cena regularna: 999,00 zł brutto799,20 zł brutto
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 799,20 zł
pixel