Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Back to school - plecak na kołach dla pierwszoklasisty

2019-08-14
Back to school - plecak na kołach dla pierwszoklasisty

Rozpoczęcie roku szkolnego to nie lada wyzwanie dla rodziców. Zanim wybije pierwszy szkolny dzwonek, muszą przygotować dzieci na ten ważny dzień. Zakup materiałów, przyborów i stroju sportowego to wierzchołek góry lodowej, bo najwięcej czasu zajmuje znalezienie odpowiedniego plecaka szkolnego, który nie tylko zmieści wyprawkę, ale również nie będzie sprawiał dziecku trudności w pakowaniu go na co dzień. I tu pojawia się pytanie, które nurtuje rodziców podczas zakupów – jak wybrać odpowiedni plecak szkolny?

Coraz bardziej modne stają się plecaki na kółkach. Ciekawy wygląd i funkcjonalne wnętrze to nie jedyne ich zalety. Przede wszystkim plecaki na kółkach ułatwiają podróż dziecka do i ze szkoły oraz przemieszczanie się z całym szkolnym wyposażeniem z klasy do klasy.

Jak wybrać odpowiedni plecak na kółkach dla dziecka?

Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniego plecaka na kółkach dla pierwszoklasisty.

Waga plecaka

Odpowiednie dopasowanie plecaka i jego użytkowanie ma duży wpływ na prawidłowe kształtowanie się kręgosłupa. Zwłaszcza w okresie, w którym dziecko się rozwija, a wzrost i postawa dopiero się formują. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga plecaka szkolnego nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała ucznia. Dlatego podczas wyboru plecaka szkolnego należy szczególnie zwrócić uwagę na jego wagę. Pamiętajmy, że oprócz plecaka dziecko będzie nosić na plecach książki, podręczniki, przybory szkolne i drugie śniadanie. To jest dodatkowe kilka kilogramów, o których zapominamy wybierając plecak dla pierwszoklasisty. Na szczęście z pomocą przyszli nam producenci plecaków, którzy szukając pomysłu na rozwiązanie problemu przeciążonych, młodych żaków, zaczęli produkować placki na kółkach!

Wytrzymałość plecaka

Kolejną istotną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wykonanie plecaka. Wiemy, że dziecko będzie pokonywać drogę do szkoły i do domu w różnych warunkach atmosferycznych. Dlatego jakość plecaka na kółkach i jego spód ma ogromne znaczenie. Marka Samsonite oferuje modele plecaków, które mają łożyskowane koła, dzięki temu materiał wokół nich jest zabezpieczony przed otarciami. Oprócz tego specjalnie utwardzony spód, zabezpieczony gumą ma zdecydowanie większą odporność na uszkodzenia, deszcz czy śnieg niż sam materiał i lepiej chroni zawartość plecaka.

Funkcjonalność

Droga do szkoły i do domu to tylko jeden z etapów, kiedy dziecko korzysta z plecaka. Również przemieszcza się z nim w budynku szkolnym. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które w swoich plecakach zastosował Samsonite, są szelki, które można schować. Stelaż i uchwyt również można ukryć w specjalnej kieszeni! Dzięki czemu dziecko może schować stelaż, wyjąć szelki i użyć plecaka tradycyjnie, zakładając go na plecy. To dwa produkty w jednym!

Pojemność plecaka na kółkach

Zaletą plecaków na kółkach jest ich pojemność, która często jest większa niż pojemności plecaków tradycyjnych. To szczególnie ważne dla rodziców tych dzieci, które w planie zajęć mają aktywności po lekcjach – treningi, zajęcia plastyczne czy szkołę językową. W kolekcjach Samsonite najczęściej znajdą Państwo plecaki na kółkach o pojemności ok. 26 litrów Pleckami Samsonite. Dla porównania, pojemność plecaka tradycyjnego wynosi ok. 20 litrów. Dzięki zwiększonej pojemności i oddzielnym przegrodom można lepiej ułożyć i posegregować rzeczy potrzebne dziecku w szkole np. oddzielić podręczniki od przyborów na W-F lub na plastykę. Kolejną zaletą plecaka na kółkach to wymiary, które umożliwiają dzieciom latanie z nim jako bagażem podręcznym w przypadku krótkich wycieczek szkolnych lub wspólnych podróży rodzinnych :)

Powyżej wymienione cechy plecaka na kółkach z pewnością są ważne dla rodziców. Dzieci bardziej zawracają uwagę na to, aby plecak szkolny był ładny, modny, w ciekawych kolorach i super się prezentował :) Jeśli plecak będzie podobał się dziecku, będzie go chętniej nosił, a droga do szkoły będzie przyjemnością, która stanie się miłym wspomnieniem. Samsonite na rok 2019/2020 przygotował plecaki z osobnymi motywami dla dziewczynek i chłopców. Najnowsza kolekcja plecaków szkolnych została zaprojektowana w oparciu o współpracę ze studiem bajek Disney. Dziewczynki mogą wybrać swój wymarzony plecak szkolny spośród kolekcji Color Funtime Disney, dostępnej w następujących motywach: uroczej Myszki Minnie, w błękitnym motywie dla marzycielek lub w kolorystyce różowej dla Małych Gwiazdeczek. Plecaki szkolne dla chłopców Color Funtime Disney również występują w trzech motywach. Miłośnicy Marvela i Gwiezdnych Wojen mogą wybrać plecak w z motywem Avengers lub Star Wars Oprócz tego dostępna jest wersja o sportowej linii w zielonym kolorze.

Przy doborze plecaków szkolnych dla dzieci wato również zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada elementy odblaskowe, etykiety, zawieszki przy zamkach. Oprócz tego, że dodają uroku, to dbają o widoczność na drodze, czyli bezpieczeństwo, dziecka w ciągu dnia i tuż po zmroku. W razie zguby, wbudowana lub nadrukowana adresówka pozwoli znalazcy szybko zwrócić plecak do jego właściciela.

Wybór odpowiedniego plecaka na kółkach odgrywa ważną rolę w życiu małego człowieka, który wkracza w nowy etap życia. Dlatego nie odkładajmy tego zakupu na ostatnią chwilę i dajmy sobie oraz dziecku czas na znalezienie tego idealnego modelu. Pamiętajmy, że właściwie dobrany plecak to z jednej strony wygoda i bezpieczeństwo dziecka, a z drugiej masa wspomnień, jaką będzie miało ze szkolnych lat :)

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące plecaków szkolnych dla dzieci, to zachęcamy do kontaktu :) Jesteśmy dostępni codziennie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerem telefonu +48 50 50 50 164 lub w ciągu całego dnia pod adresem e-mail sklep@mojawalizka.pl oraz na Facebooku.

pixel